Wiadomości

Podszyły się za pracownice przychodni i okradły 84-latkę

Data publikacji 30.11.2018

Pomimo szeregu akcji profilaktycznych i apeli do osób starszych, wczoraj ofiarą oszustów padła 84-latka. Kobiety zadzwoniły do mieszkania seniorki i przedstawiły się się jako pracownice przychodni. Podczas, gdy jedna z nich zajmowała rozmową 84-latkę, druga sprawczyni plądrowała mieszkanie w poszukiwaniu oszczędności. Dla oszustek wizyta się udała, ponieważ wzbogaciły się o 30 tysięcy złotych i biżuterię. Zachęcamy do rozmów z seniorami, aby uchronić ich przed przestępcami.

Tuż przed godziną 14 do drzwi seniorki zapukały 2 kobiety i przedstawiły się jako pracownice przychodni. Ufna siemianowiczanka wpuściła je do środka. Wtedy jedna z kobiet zajęła ją rozmową, a druga w tym czasie plądrowała mieszkanie w poszukiwaniu łupu. Wizyta oszustek u seniorki się udała. Ukradły 84-latce 30 tysięcy złotych i biżuterię. Gdy seniorka zorientowała się, że stała się ofiarą oszustek, powiadomiła o tym stróżów prawa.

Apelujemy do osób starszych o zachowanie czujności i nie wpuszczanie do domów osób, które podają się za pracowników ZUS-u, przychodni lekarskich czy przedstawicieli firm medycznych. Tylko Wasza ostrożność może uchronić Was od stania się ofiarą kradzieży.