Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Aktualności

Polecamy

telefon dla turystów
NIE NREAGUJESZ AKCEPTUJESZ
STOP AGRESJI
SAY IT
KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM
Policjant, który mi pomógł
z młodym kierowcą po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Kończył się sądowy zakaz kierowania i wpadł podczas kontroli

  Policjanci z drogówki podczas rutynowej kontroli drogowej na ulicy Michałkowickiej trafili na kierującego, który zbagatelizował sądowy zakaz. Zgodnie z wyrokiem sądu 42-latek przez rok nie mógł kierować pojazdami. Pech chciał, że pod koniec tego miesiąca kończyłby się termin obowiązywania tego zakazu. Niestety, za swoje postępowanie mężczyzna będzie odpowiadał karnie. Wkrótce usłyszy zarzut za popełnione przestepstwo. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.

 2. Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend - majowy weekend" na śląskich drogach

  Długi majowy weekend za nami. Podczas akcji "Bezpieczny weekend- majowy weekend" trwającej od 30 kwietnia do 6 maja nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkuset policjantów. W naszym województwie doszło do 32 wypadków drogowych, w których 6 osób straciło życie, a 47 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali ponad 105 kierowców w stanie nietrzeźwości.

 3. Policjanci zabezpieczali XXVI Bieg Korfantego

  Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, strażakami z ochotniczej straży pożarnej oraz wolontariuszami dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców XXVI Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego. Start zlokalizowany był pod Pomnikiem Wojciecha Korfantego w Katowicach, a finisz znajdował się przy Alei Sportowców w Siemianowicach Śląskich, gdzie mieści się pomnik patrona biegu.

 4. Podsumowanie działań "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc" na Śląsku

  Świąteczny, długi weekend za nami. Dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyła się prowadzona od piątku na terenie naszego województwa akcja "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc". W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 2104 policjantów drogówki wspieranych przez mundurowych z innych pionów służbowych. Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów, jakie stawiają przed sobą policjanci ruchu drogowego.

 5. Podsumowanie działań NURD

  61 wykroczeń to suma, na których przyłapani zostali kierowcy w obrębie przejść dla pieszych podczas wczorajszych działań NURD. Akcja miała zasięg ogólnokrajowy i trwała od 6.00 do 22.00. W działaniach brało udział 11 policjantów z ruchu drogowego. Dyscyplinowanie zmotoryzowanych, także tych na jednośladach oraz pieszych ma wpływać na zwiększenie ich bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że w tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność.

 6. Drogówka otrzymała nowoczesny laserowy miernik prędkości

  Policjanci z ruchu drogowego otrzymali nowoczesny laserowy miernik prędkości Tru-Speed. Dzięki niemu mundurowi będą prowadzili skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi, a co za tym idzie zwiększy się bezpieczeństwo na drogach naszego miasta. Zakup tego urządzenia możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez siemianowicki magistrat. To efekt porozumienia zawartego między Prezydentem Miasta a Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

 7. Zabezpieczenie Tour de Pologne w Siemianowicach Śląskich

  II etap największego kolarskiego wydarzenia w kraju- Tour de Pologne- przebiegał ulicami Siemianowic Śląskich. Miłośnicy sportu mogli dzisiaj zobaczyć kolarzy ze światowej czołówki z ekipami technicznymi oraz prezentacje przygotowane poprzez sponsorów. Blisko pięćdziesięciu policjantów wspieranych strażnikami miejskimi, strażakami z ochotniczej straży pożarnej oraz wolontariuszami dbało o bezpieczeństwo uczestników wyścigu oraz kibiców.

 8. Akcja drogówki "Dziękuję Ci Mamo"

  Policjanci z siemianowickiej drogówki włączyli się do akcji "Dziękuję Ci Mamo". Na drogach, w rejonie których znajdują się placówki oświatowe, kontrolowali prędkość jazdy zmotoryzowanych. Podczas akcji towarzyszyły im dzieci, które dla kierujących przestrzegających przepisów, miały przygotowane przez siebie laurki. Były one podziękowaniem za bezpieczną jazdę, dzięki której wzrasta również bezpieczeństwo milusińskich w drodze do i ze szkoły. Akcja miała na celu uświadomienie tego kierowcom.

 9. Policjanci zabezpieczali XXV Bieg Korfantego

  Mundurowi wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz wolontariuszami dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców XXV Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego. Zawodnicy rozpoczęli bieg spod Pomnika Wojciecha Korfantego w Katowicach. Meta znajdowała się w okolicy pomnika patrona imprezy przy Alei Sportowców w Siemianowicach Śląskich.

 10. Odprawa służbowa drogówki

  Szef siemianowickich mundurowych mł.insp. Dariusz Kopeć wziął udział w odprawie służbowej, którą przeprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Krzysztof Lampa. Podczas odprawy została omówiona praca siemianowickiej drogówki w roku ubiegłym oraz wyznaczone cele do realizacji w 2018 roku. Jednymi z głównych zadań priorytetowych, które stoją przed mundurowymi jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych.