Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Aktualności

Polecamy

telefon dla turystów
NIE NREAGUJESZ AKCEPTUJESZ
STOP AGRESJI
SAY IT
KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM
Policjant, który mi pomógł
z młodym kierowcą po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. „76. TOUR DE POLOGNE" - Uwaga na utrudnienia w ruchu !

  W dniu 4 sierpnia ulicami Siemianowic przebiegać będzie trasa II etapu 76. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również policjanci, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. Policjanci będą zabezpieczać trasę przejazdu oraz prowadzić peleton przez nasze miasto. W związku z organizacją imprezy pn.: „76. Tour de Pologne" nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym od godziny 16.00 do 17.10.

 2. Śląscy policjanci będą zabezpieczać 76. edycję Tour de Pologne

  76. Tour de Pologne to największe wydarzenie kolarskie w Polsce. W dniach od 4 do 7 sierpnia przez nasze województwo będą przebiegać aż cztery etapy wyścigu, obejmujące ponad 600 km trasy. Jak co roku, mundurowi na całej trasie przejazdu kolarzy będą dbać o bezpieczeństwo zarówno sportowców, jak i zgromadzonej publiczności. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym podczas tego sportowego wydarzenia.

 3. Kontrole autokarów w czasie wakacji

  Wakacje to także czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz miejsc kontroli autokarów nie tylko w województwie śląskim, ale i w całym kraju.

 4. Pościg za nietrzeźwym kierowcą

  Noc w policyjnym areszcie spędził kierowca, za którym pościg prowadzili siemianowiccy policjanci. Okazało się, że 26-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ był pijany. Miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Grozi mu nawet 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy co najmniej na 1 rok.

 5. Debata “Bezpieczny Rowerzysta”

  W Miejskim Domu Kultury im. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich odbyła się debata społeczna pn. “Bezpieczny Rowerzysta”. Przedsięwzięcie zorganizowane było przez Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich. Podczas debaty poruszono tematy bezpieczeństwa rowerzystów, rozbudowy dróg rowerowych, możliwości wypożyczenia rowerów miejskich oraz współpracy z Urzędem Miasta w Siemianowicach Śląskich.

 6. Kończył się sądowy zakaz kierowania i wpadł podczas kontroli

  Policjanci z drogówki podczas rutynowej kontroli drogowej na ulicy Michałkowickiej trafili na kierującego, który zbagatelizował sądowy zakaz. Zgodnie z wyrokiem sądu 42-latek przez rok nie mógł kierować pojazdami. Pech chciał, że pod koniec tego miesiąca kończyłby się termin obowiązywania tego zakazu. Niestety, za swoje postępowanie mężczyzna będzie odpowiadał karnie. Wkrótce usłyszy zarzut za popełnione przestepstwo. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.

 7. Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend - majowy weekend" na śląskich drogach

  Długi majowy weekend za nami. Podczas akcji "Bezpieczny weekend- majowy weekend" trwającej od 30 kwietnia do 6 maja nad bezpieczeństwem na drogach każdego dnia czuwało kilkuset policjantów. W naszym województwie doszło do 32 wypadków drogowych, w których 6 osób straciło życie, a 47 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali ponad 105 kierowców w stanie nietrzeźwości.

 8. Policjanci zabezpieczali XXVI Bieg Korfantego

  Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, strażakami z ochotniczej straży pożarnej oraz wolontariuszami dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców XXVI Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego. Start zlokalizowany był pod Pomnikiem Wojciecha Korfantego w Katowicach, a finisz znajdował się przy Alei Sportowców w Siemianowicach Śląskich, gdzie mieści się pomnik patrona biegu.

 9. Podsumowanie działań "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc" na Śląsku

  Świąteczny, długi weekend za nami. Dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyła się prowadzona od piątku na terenie naszego województwa akcja "Bezpieczny Weekend-Wielkanoc". W tym czasie nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 2104 policjantów drogówki wspieranych przez mundurowych z innych pionów służbowych. Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów, jakie stawiają przed sobą policjanci ruchu drogowego.

 10. Podsumowanie działań NURD

  61 wykroczeń to suma, na których przyłapani zostali kierowcy w obrębie przejść dla pieszych podczas wczorajszych działań NURD. Akcja miała zasięg ogólnokrajowy i trwała od 6.00 do 22.00. W działaniach brało udział 11 policjantów z ruchu drogowego. Dyscyplinowanie zmotoryzowanych, także tych na jednośladach oraz pieszych ma wpływać na zwiększenie ich bezpieczeństwa na drogach. Pamiętajmy, że w tym miejscu należy zachować szczególną ostrożność.