Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Aktualności

Polecamy

telefon dla turystów
NIE NREAGUJESZ AKCEPTUJESZ
STOP AGRESJI
SAY IT
KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM
Policjant, który mi pomógł
z młodym kierowcą po doświadczenie

Ruch drogowy

 1. Zobacz, jakie zmiany czekają w rejonach cmentarzy

  Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Święta Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. Od 31 października do 3 listopada pojawi się dodatkowe oznakowanie, które uniemożliwiać będzie parkowanie na pewnych odcinkach tych ulic oraz informować o parkingach w rejonach cmentarzy. Ruch na niektórych ulicach będzie zmieniony na jednokierunkowy. Wszystko po to, aby zapewnić płynność ruchu pojazdów i bezpieczeństwo odwiedzających.

 2. W NIEDZIELĘ 7 PAŹDZIERNIKA UTRUDNIENIA W RUCHU

  7 października w niedzielę ulicami naszych miast pobiegną uczestnicy X PKO Silesia Marathon. W godzinach od 10.15 do 14.00 czasowo z ruchu zostaną wyłączone okolice przy ulicach: Mysłowickiej, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Ronda "Siemion", Katowickiej, Telewizyjnej. Po przemierzeniu tej trasy maraton wbiegnie do Parku Śląskiego. Planując przemieszczanie się w tym dniu po mieście prosimy o uwzględnienie utrudnień. Zapraszamy do dopingu sympatyków biegania.

 3. Drogówka otrzymała nowoczesny laserowy miernik prędkości

  Policjanci z ruchu drogowego otrzymali nowoczesny laserowy miernik prędkości Tru-Speed. Dzięki niemu mundurowi będą prowadzili skuteczniejszą walkę z piratami drogowymi, a co za tym idzie zwiększy się bezpieczeństwo na drogach naszego miasta. Zakup tego urządzenia możliwy był dzięki środkom finansowym przekazanym przez siemianowicki magistrat. To efekt porozumienia zawartego między Prezydentem Miasta a Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

 4. Zabezpieczenie Tour de Pologne w Siemianowicach Śląskich

  II etap największego kolarskiego wydarzenia w kraju- Tour de Pologne- przebiegał ulicami Siemianowic Śląskich. Miłośnicy sportu mogli dzisiaj zobaczyć kolarzy ze światowej czołówki z ekipami technicznymi oraz prezentacje przygotowane poprzez sponsorów. Blisko pięćdziesięciu policjantów wspieranych strażnikami miejskimi, strażakami z ochotniczej straży pożarnej oraz wolontariuszami dbało o bezpieczeństwo uczestników wyścigu oraz kibiców.

 5. Akcja drogówki "Dziękuję Ci Mamo"

  Policjanci z siemianowickiej drogówki włączyli się do akcji "Dziękuję Ci Mamo". Na drogach, w rejonie których znajdują się placówki oświatowe, kontrolowali prędkość jazdy zmotoryzowanych. Podczas akcji towarzyszyły im dzieci, które dla kierujących przestrzegających przepisów, miały przygotowane przez siebie laurki. Były one podziękowaniem za bezpieczną jazdę, dzięki której wzrasta również bezpieczeństwo milusińskich w drodze do i ze szkoły. Akcja miała na celu uświadomienie tego kierowcom.

 6. Policjanci zabezpieczali XXV Bieg Korfantego

  Mundurowi wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz wolontariuszami dbali o bezpieczeństwo uczestników oraz kibiców XXV Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego. Zawodnicy rozpoczęli bieg spod Pomnika Wojciecha Korfantego w Katowicach. Meta znajdowała się w okolicy pomnika patrona imprezy przy Alei Sportowców w Siemianowicach Śląskich.

 7. Odprawa służbowa drogówki

  Szef siemianowickich mundurowych mł.insp. Dariusz Kopeć wziął udział w odprawie służbowej, którą przeprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Krzysztof Lampa. Podczas odprawy została omówiona praca siemianowickiej drogówki w roku ubiegłym oraz wyznaczone cele do realizacji w 2018 roku. Jednymi z głównych zadań priorytetowych, które stoją przed mundurowymi jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego oraz ograniczenie liczby wypadków drogowych.

 8. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które w woj. śląskim przypadają w okresie od 29 stycznia do 11 lutego spodziewamy się, jak co roku, nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. Zwiększa się także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali śląscy policjanci.

 9. Nowoczesne mierniki TruCAM w działaniach "Prędkość"

  Siemianowiccy policjanci włączyli się do ogólnokrajowych działań "Prędkość". Dzisiaj po raz pierwszy skorzystają z nowoczesnych mierników TruCAM. Mundurowi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących, będą egzekwować przestrzeganie prawa. Ich działania z całą pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja "Prędkość" będzie trwała do 22.00.

 10. Akcja "Bezpieczny Pieszy" z monitoringiem i odblaskami

  Okres przedświąteczny to czas zabiegania i pośpiechu. Jak wynika z obserwacji mundurowych, roztargnienie w dużym stopniu wpływa na łamanie przepisów ruchu drogowego. W trosce przede wszystkim o pieszych, policjanci z drogówki przeprowadzili działania "Bezpieczny Pieszy". Wykorzystali do nich monitoring miejski.