Spokojny weekend - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Spokojny weekend

Data publikacji 26.11.2018

Miniony weekend w naszym mieście przebiegał spokojnie. Nie odnotowano poważniejszych przestępstw, a w ręce stróżów prawa wpadli poszukiwani oraz kierowca, który z promilami przemierzał siemianowickie drogi. Trzech mężczyzn trafiło za kratki, gdzie odsiadywać będzie swoje wyroki. 35 i 33-latek do więzienia trafili za popełnione włamania. Kolejny z zatrzymanych ma ta spędzić kilkanaście dni za wykroczenie, którego się dopuścił. Za jazdę pod wpływem alkoholu prawo jazdy utracił chorzowianin.

Tym razem w ręce drogówki wpadł 22-letni mieszkaniec Chorzowa, który po wypiciu alkoholu śmiało jeździł po naszych drogach. Został zatrzymany do kontroli w niedzielę tuż przed południem. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało, że miał w swoim organizmie ponad 0,3 promila. Za jazdę pod wpływem alkoholu utraci prawo jazdy.

Dzięki rozpoznaniu mundurowych do więzienia zostało przekonwojowanych trzech mężczyzn, którzy za łamanie prawa mieli zasądzone kary pozbawienia wolności. Najdłużej, bo 1 rok i 6 miesięcy spędzi w nim 35 latek. Jego o 2 lata młodszy kolega trafił tam jedynie na 5 miesięcy.