Infolinia dla bezdomnych 987 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Infolinia dla bezdomnych 987

Data publikacji 21.11.2018

Gdy temperatura na zewnątrz jest zbliżona do 0 lub niższa, rozejrzyjmy się wkoło czy przypadkiem gdzieś obok nie widzimy osoby, która potrzebuje pomocy. Przebywanie w takich temperaturach przez dłuższy czas skończyć się może wychłodzeniem organizmu, a w najgorszych przypadkach nawet zamarznięciem. Dlatego nie bądźmy obojętni i o każdym niepokojącym przypadku alarmujmy Policję czy straż miejską. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Od 1 listopada działa infolinia dla bezdomnych- 987

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących w miejscach publicznych czy klatkach schodowych lub niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, osoby starsze, bezdomne i będące pod wpływem alkoholu. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, najprościej wybierając numer 112. Od 1 listopada pod bezpłatnym numerem telefonu 987 możemy uzyskać informacje o możliwościach pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia. W Siemianowicach Śląskich osoby bezdomne mogą skorzystać z ciepłego posiłku, który wydawany jest przy ul. Lipowej 6 w Śląskim Stowarzyszeniu Charytatywnym Przystań.

Podczas codziennych służb uwaga mundurowych będzie skierowana właśnie na zagrożenie wychłodzenia bądź zamarznięcia. Szczególną rolę będą tutaj odgrywać dzielnicowi, którzy mają doskonałe rozeznanie swojego rejonu służbowego i będą kontrolować miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, zachęcając je do skorzystania z noclegowni.