Wiadomości

Informacja dotycząca kontroli autokarów

Data publikacji 24.05.2017

Zbliża się czas wyjazdów na zielone szkoły i już za miesiąc rozpoczną się wakacyjne podróże, a wraz z nim pojawi się niepokój czy przewoźnik, który ma nas zawieźć do miejsca naszego wypoczynku, zadbał o bezpieczeństwo techniczne pojazdu. Policjanci siemianowickiej drogówki przypominają, że istnieje możliwość przeprowadzania kontroli stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierującego, po wcześniejszym zgłoszeniu tego mundurowym.

Policjanci siemianowickiej drogówki przypominają, że istnieje możliwość skontrolowania stanu technicznego autokarów i stanu trzeźwości kierującego. Informację taką można przekazać:

osobiście do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich ul. Jana Pawła II 16,

telefonicznie 32 35 96 290,

mailowo: rd@siemianowice.ka.policja.gov.pl

Prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, o chęci skontrolowania autokarów. Wcześniejsza informacja pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co zarazem wpłynie na usprawnienie wykonywanych kontroli. Kontrole prowadzone są na parkingu obok Okręgowej Stacji Diagnostycznej przy ul. Towarowej.

Informujemy także, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną e-usługę „Bezpieczny Autobus”, która pozwala, za pośrednictwem internetu sprawdzić podstawowe dane o autobusie, autokarze czy innym pojeździe przewożącym więcej niż 9 osób. Wystarczy, na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, podać numer rejestracyjny pojazdu.

  • kontrola autokaru
  • kontrola autokaru