ZNICZ 2018

Skorzystaj z bezpłatnej komunikacji KZK GOP w dniu 1 listopada!

KZK GOP w dniu 1 listopada zachęca wszystkich pasażerów do bezpłatnego podróżowania wszystkimi liniami. W okresie natężonego ruchu i problemów z miejscami do zaparkowania jest to doskonałe rozwiązanie, aby zaoszczędzić czas i szybko dotrzeć na cmentarze. W ten dzień jak i 2 listopada wprowadzono wiele zmian, które ułatwią podróżującym dojazd do cmentarzy.

Autobusy i tramwaje jeździć będą częściej, zwiększony zostanie tabor poszczególnych linii, a także uruchomione zostaną dodatkowe linie, które pojadą ulicami: Gliwic, Katowic, Sosnowca, Będzina, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Knurowa, Czeladzi i Rudy Śląskiej.

Szczegóły znajdą Państwo tutaj

Ci, którzy zdecydują się na podróż samochodami muszą pamietać, aby nie jeździć na pamięć, ponieważ na większości ulic w pobliżu cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. Niektóre ulice zamienią się w jednokierunkowe, pojawią się oznakowania dotyczące zakazu zatrzymywania oraz oznaczające miejsca do parkowania. Szczególnie w pobliżu cmentarzy apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie uwagi na pieszych, którzy nie zawsze stosują sie do obowiązujących przepisów.

Pieszych zachęcamy do noszenia opasek odblaskowych, które spowodują, że będą bardziej widoczni dla kierowcy po zapadnięciu zmroku.