2016- rok pieszego

"Dzień odblasków" w Siemianowicach Śląskich

"W nocy nie wystarczy blask księżyca" – to hasło, które przyświeca dzisiaj mundurowym podczas Ogólnopolskiego Dnia Odblasków. Policjanci wydziału ruchu drogowego z Siemianowic Śląskich zachęcają do korzystania z odblasków. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Siemianowic Śląskich.

Dzisiaj obchodzimy Ogólnopolski Dzień Odblasków, podczas którego policjanci z drogówki prowadzą działania profilaktyczne. Mundurowi są wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Policjanci wręczają im odblaski, na których widnieje hasło przewodnie akcji „W nocy nie wystarczy blask księżyca!”. Dewiza ta wymyślona została przez znakomitego polskiego rysownika i satyryka Henryka Sawkę. W czasie działań stróże prawa tłumaczą pieszym, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe. Dodatkowo zachęcają, aby odblaski nosić zawsze, nie tylko w tym szczególnym dniu. Elementy odblaskowe otrzymywali również kierowcy, z prośbą, aby przekazali je bliskim lub też napotkanym pieszym, którzy jeszcze ich nie posiadają. Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców.

Dzień Odblasków” zorganizowany został zgodnie z założeniami projektu „Bezpieczeństwow ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

W ciągu niespełna dwóch lat policjanci ze śląskiej drogówki rozdali ponad 100 tys. elementów odblaskowych.

  • "Dzień odblasków"
  • "Dzień odblasków"
  • "Dzień odblasków"
  • "Dzień odblasków"
  • "Dzień odblasków"
  • "Dzień odblasków"