Nie reagujesz - akceptujesz

Rośnie liczba zatrzymanych na „gorącym uczynku”

Od początku roku siemianowiccy policjanci zatrzymali już 243 sprawców przestępstw na tzw. „gorącym uczynku”. W samym tylko wrześniu w ręce mundurowych „wpadło” 31 osób. Niemały udział w tym mają mieszkańcy Siemianowic, którzy reagowali na przypadki łamania prawa, informując o nich stróżów prawa.

Od początku tego roku siemianowiczanie już w kilkudziesięciu sytuacjach zaprezentowali zdecydowany i szybki odzew, który pozwolił na zatrzymanie sprawców przestępstw w trakcie lub bezpośrednio po popełnieniu czynu. Kolejnym tego przykładem jest zdarzenie z 29 września. Wówczas do policyjnej izby dziecka trafił 17- latek, który  skradł jednej ze sprzedawczyń 500 złotych utargu. Młody amator cudzych rzeczy został ujęty kilka minut później przez przechodnia, który ruszył z pomocą ekspedientce. 

 

Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo w Siemianowicach Śląskich. Przypominamy, że nadal trwa kampania społeczna „Nie reagujesz-akceptujesz”. Jej celem jest uwrażliwienie mieszkańców naszego regionu na przypadki łamania prawa, a w konsekwencji – ograniczenie liczby przestępstw określanych jako uciążliwe społecznie – mowa o kradzieżach, włamaniach, bójkach i pobiciach oraz przestępstwach rozbójniczych.