Nietrzeźwa matka - Nie reagujesz - akceptujesz - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Nie reagujesz - akceptujesz

Nietrzeźwa matka

Siemianowiccy stróże prawa interweniowali wczoraj wobec kobiety, która mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie „opiekowała” się swoim 5-letnim synem. O dalszym losie chłopca i jego matki zdecyduje sąd rodzinny. Policjantów o zaistniałym zdarzeniu powiadomiła zaniepokojona siemianowiczanka.

Wczoraj po 13.00 oficer dyżurny siemianowickiej policji odebrał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Siemianowic. Kobieta poinformowała, iż na jednej z klatek schodowych w centrum miasta znajduje się nietrzeźwa, ledwo trzymająca się na nogach 29-latka, w towarzystwie której znajduje się jej 5-letni syn. Wysłani na miejsce policjanci z patrolówki zastali kompletnie pijaną kobietę. Jej dzieckiem do czasu przyjazdu mundurowych zaopiekowali się sąsiedzi. Badanie stanu trzeźwości matki wykazało w jej organizmie ponad 3 promile alkoholu. W rezultacie jej syn trafił pod opiekę babci. O całej sprawie policjanci z zespołu ds. nieletnich, patologii i prewencji kryminalnej powiadomią sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i pięciolatka.

 

Niestety alkohol w organizmie człowieka może powodować zniesienie granic między tym, co dobre i złe, co dopuszczalne i naruszające normy społeczne. I tak też zadziałał w opisywanym przypadku. Na szczęście wraz z pojawianiem się tego zjawiska, zwiększa się także wrażliwość i czujność ludzi, którzy w myśl kampanii „Nie reagujesz - akceptujesz” zgłaszają tego typu sytuacje do siemianowickiej komendy.