Nie reagujesz - akceptujesz

Kolejne efekty kampanii

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy kradli elementy rusztowania na jednym z siemianowickich osiedli. Do ich zatrzymania przyczynił się mieszkaniec Siemianowic, który powiadomił o zdarzeniu stróżów prawa. To kolejny efekt kampanii "Nie reagujesz-akceptujesz".

Do zatrzymania damsko-męskiego duetu doszło w niedzielę na ul. Leśnej po 19.00 Oficer dyżurny siemianowickiej policji otrzymał zgłoszenie, że kobieta wraz z mężczyzną mają kraść elementy rusztowania znajdującego się przy budynku na ul. Leśnej. Zgodnie z przekazaną informacją sprawcy mieli nosić skradzione elementy do piwnicy znajdującej się w budynku, w którym mieszkają. Tam też błyskawicznie został skierowany policyjny patrol. Chwilę później para była już w rękach mundurowych. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im do pięciu lat więzienia.

 

Mieszkńcowi Siemianowic, który powiadomił o zaistniałym zdarzeniu, dziękujemy za czujność i wzorową postawę. To przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz".