Nie reagujesz - akceptujesz

Trwa kampania „Nie reagujesz- akceptujesz”

Od początku tego roku siemianowiccy stróże prawa zatrzymali blisko 90 sprawców przestępstw na tzw. „gorącym uczynku”. Część z nich „wpadła” w ręce policjantów dzięki zdecydowanej i szybkiej reakcji Siemianowiczan. Informacje przekazywane policjantom przez mieszkańców pozwoliły na szybkie podjęcie interwencji i w konsekwencji zatrzymanie przestępców.

11 lipca tego roku ruszyła kolejna edycja kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem tego przedsięwzięcia jest ograniczenie liczby przestępstw, przede wszystkim poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej. Siemianowiczanie już w kilkudziesięciu sytuacjach zaprezentowali zdecydowany i szybki odzew, który pozwolił na zatrzymanie sprawców przestępstw w trakcie lub bezpośrednio po popełnieniu czynu. Jaskrawym tego przykładem jest przypadek, który policjanci odnotowali 4 sierpnia br. Wówczas do zatrzymania sprawców zniszczenia balustrady zabezpieczającej schody w jednej z kamienic w centrum miasta przyczyniła się mieszkanka Siemianowic. 


Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo w Siemianowicach Śląskich.