Wiadomości

Kontrole autokarów i stanu trzeźwości kierowców

Data publikacji 25.06.2020

Policjanci siemianowickiej drogówki przypominają, że istnieje możliwość skontrolowania stanu technicznego autokarów i stanu trzeźwości kierującego. Informację taką można przekazać: osobiście do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich ul. Jana Pawła II 16, telefonicznie 47 8531 290, mailowo: rd@siemianowice.ka.policja.gov.pl. Prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, o chęci skontrolowania autokarów.

Policjanci z siemianowickiej drogówki przypominają, że istnieje możliwość skontrolowania stanu technicznego autokarów i stanu trzeźwości kierującego. Informację taką można przekazać:

  • osobiście do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich ul. Jana Pawła II 16,
  • telefonicznie 47 8531 290,
  • mailowo: rd@siemianowice.ka.policja.gov.pl

Prosimy o odpowiednio wcześniejsze informowanie, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, o chęci skontrolowania autokarów. Wcześniejsza informacja pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co zarazem wpłynie na usprawnienie wykonywanych kontroli. Kontrole prowadzone są na parkingu obok Okręgowej Stacji Diagnostycznej przy ul. Towarowej. Informujemy także, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną e-usługę „Bezpieczny Autobus”, która pozwala, za pośrednictwem internetu sprawdzić podstawowe dane o autobusie, autokarze czy innym pojeździe przewożącym więcej niż 9 osób. Wystarczy, na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, podać numer rejestracyjny pojazdu.