Wiadomości

Policjanci spotkali się z wolontariuszami WOŚP

Data publikacji 09.01.2020

Już w najbliższą niedzielę 12 stycznia odbędzie się XXVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników w całym kraju będzie czuwało kilka tysięcy policjantów. W tym dniu na ulicach pojawi się zdecydowanie większa liczba patroli. Już teraz siemianowiccy policjanci spotykali się z wolontariuszami WOŚP i udzielali cennych wskazówek po to, aby kwestowanie w tym dniu przebiegało bezpiecznie.

Siemianowiccy policjanci jak co roku spotkali z się młodzieżą, dziećmi i ich rodzicami, którzy w dniu finału będą kwestować datki. Mundurowi przekazali im cenne rady z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności zwracali uwagę, by miejsca, w których będą się poruszać były bezpieczne i oświetlone. Zachęcali, by chodzili w grupach a nie pojedyńczo. Stróże prawa apelowali, aby w sytuacji próby kradzieży puszki pamiętali, że ich zdrowie jest najważniejsze. Gdy będziemy świadkami takiego zdarzenia należy niezwłocznie informować służby mundurowe dzwoniąc na numer 112. Policjanci patrolujący ulice będą zwracali również uwagę na oszustów, którzy mogą próbować podszyć się za wolontariuszy. Pamiętajmy, by sprawdzić zgodność numeru identyfikatora z nalepką na puszce- musi widnieć na niej ten sam numer.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

  • policjanci na spotkaniu z wolontariuszami
  • policjant przemawia do wolontariuszy
  • policjant na sali z WOŚP