Podsumowanie NURD - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Podsumowanie NURD

Data publikacji 05.12.2019

Poprawa wzajemnych relacji między kierującymi a pieszymi była celem wczorajszych działań NURD. Akcja trwała w całym województwie od 6.00 do 22.00. W naszym mieście zaangażowanych w nią było 10 policjantów z drogówki. Przez kilkanaście godzin mundurowi wychwycili 50 wykroczeń popełnianych przez kierujących wobec pieszych. Najwięcej przewinień dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych. Policjanci nałożyli 38 mandatów karnych oraz zastosowali 12 pouczeń.

Ogólnopolska akcja "NURD" prowadzona była wczoraj w godzinach od 06.00 do 22.00. 10 siemianowickich policjantów bacznie przyglądało się nie tylko zachowaniu pieszych, ale też zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

Tym razem piesi nie wpadli na łamaniu przepisów. Natomiast mundurowi interweniowali wobec kierujących, którzy najczęściej w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia. Dlatego spotkanie ze stróżami prawa dla zmotoryzowanych zakończyło się nałożeniem 38 mandatów karnych i zastosowaniem 12 pouczeń.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans, dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!