Gościnna 80-latka okradziona - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Gościnna 80-latka okradziona

Data publikacji 25.11.2019

Do drzwi 80-letniej siemianowiczanki zapukał mężczyzna, który miał rzekomo remontować klatkę schodową i poprosił o kawę. Gościnna seniorka zaprosiła nieznajomego do środka i przygotowała ciepły napój. W tym czasie do mieszkania wszedł wspólnik i ukradł kopertę z gotówką. Z ustaleń policjantów wynika, że chwilę wcześniej 2 mężczyzn próbowało wejść do mieszkań sąsiadów. Ci jednak zachowali ostrożność i zamknęli przed nimi drzwi. I to był prosty sposób, aby nie paść ofiarą złodzieja.

Kolejna nasza mieszkanka przez brak czujności i ostrożności padła ofiarą złodziei. Tym razem sposób działania sprawców nie był skomplikowany. Po prostu złodzieje nastawili się na ufność i gościnność lokatorów. Około 13.00 pukali do drzwi mieszkań i pod różnymi pretekstami próbowali dostać się do środka. Na całe szczęście nie wszyscy postąpili jak 80-letnia siemianowiczanka, która wpuściła mężczyznę do mieszkania. Nieznajomy powiedział jej, że remontuje klatkę schodową i chciałby napić się kawy. Gdy seniorka zajęta była przygotowywaniem kawy, do środka wszedł drugi ze sprawców i z mebli ukradł kopertę z gotówką. Wtedy fałszywy robotnik rozmyślił się z kawy i wyszedł. Po jakimś czasie 80-latka zauważyła, że została okradziona i powiadomiła o wszystkim policjantów.

Apelujemy jeszcze raz o czujność i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Nie wpuszczajmy do mieszkań osób obcych. Takie zachowanie zdecydowanie uchroni od utraty oszczędności i niepotrzebnych kłopotów.