Wiadomości

W niedzielę 6 października utrudnienia w ruchu

Data publikacji 02.10.2019

6 października w niedzielę ulicami naszych miast pobiegną uczestnicy IX PKO Silesia Marathon. W godzinach od 10.15 do 14.10 czasowo z ruchu zostaną wyłączone okolice przy ulicach: Mysłowickiej, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Ronda "Siemion", Katowickiej, Telewizyjnej. Po przemierzeniu tej trasy maraton wbiegnie do Parku Śląskiego. Planując przemieszczanie się w tym dniu po mieście prosimy o uwzględnienie utrudnień. Zachęcamy mieszkańców do aktywnego kibicowania maratończykom.

Już w niedzielę 6 października rusza PKO Silesia Marathon. O bezpieczeństwo kibiców i uczestników tego biegu ulicznego zadbają policjanci, strażnicy miejscy, strażacy z OSP oraz wolontariusze. Bieg rozpoczyna się o 9.00 z Katowic z ul. Ściegiennego , a następnie przebiega przez Mysłowice, Siemianowice Śląskie oraz Chorzów. Trasa biegu w naszym miescie przebiegać będzie następującymi ulicami od strony Katowic: Mysłowicką, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, ronda Siemion, Katowicką i Telewizyjną. W związku z powyższym od około godziny 10.30 do 14.10 wyżej wymienione ulice zostaną zablokowane i dojazd do nich będzie niemożliwy. Utrudnienia będą również w komunikacji miejskiej. W celu zminimalizowania utrudnień, po ustaleniach z policją na ulicy Katowickiej od Ronda Siemion do ulicy Lipowej zostanie wydzielony pas ruchu, który będzie wjazdem na osiedle Tuwim, a wyjazdem będzie ulica Leśna. Policjanci będą również w newralgicznych miejscach kierować ruchem poprzecznym, podczas przerw pomiędzy biegnącymi.

Prosimy o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów, straży miejskiej i innych osób zabezpieczających tą sportową imprezę.