Wiadomości

Oślepiło go słońce i wjechał w pieszego

Data publikacji 03.11.2018

Słoneczny piątkowy poranek, małe natężenie ruchu samochodów i pieszych. Pomimo tego tuż po godzinie 7 policjanci otrzymują zgłoszenie o potrąceniu pieszego na pasach. Ekipy ratunkowe udają się na ulicę Śląską. Policjanci ustalają, że 79-letni mężczyzna na oznakowanym przejściu został potrącony przez opla. 22-letni kierujący był trzeźwy. Twierdzi, że nie widział pieszego, ponieważ oślepiło go świecące słońce. Apelujemy o ostrożność nie tylko podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Około godziny 7.15 policjanci otrzymują zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Śląskiej. Jest to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w naszym mieście. Jak na piątek ruch na tej ulicy jest niewielki, przyjemnie świeci słońce. I to właśnie najprawdopodobniej słońce doprowadziło do tego, że kierujący oplem 22-latek nie zauważył w porę przechodzącego przez pasy seniora. 79-latek był już na drugiej części jezdni, gdy wjechała w niego osobówka. Na całe szczęście wypadek ten nie zakończył się śmiertelnie. Ofiara wypadku została zabrana do szpitala z obrażeniami głowy. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy- był trzeźwy. Prowadzone w tej sprawie postępowanie w szczegółowy sposób wyjaśni okoliczności i przyczyny tego zdarzenia drogowego.

Przypominamy, że do zdarzeń drogowych nie dochodzi tylko podczas opadów atmosferycznych czy zmroku. Piękna aura sprawia, że kierowcy jeżdżą szybciej i nie koncentrują się w należyty sposób podczas przejażdżki. Jak pokazuje wczorajszy wypadek, nawet świecące słońce może przyczynić się do tego, że pole widzenia kierowcy zostaje ograniczone. Dlatego apelujemy o szczególną ostrożność w okolicach przejść dla pieszych i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i sytuacji na drodze.

Wczoraj w województwie śląskim doszło do 10 wypadków drogowych, w których niestety 2 osoby poniosły śmierć, a 13 było rannych. Mundurowi zatrzymali 20 nietrzeźwych kierowców.