Wiadomości

W NIEDZIELĘ 7 PAŹDZIERNIKA UTRUDNIENIA W RUCHU

Data publikacji 05.10.2018

7 października w niedzielę ulicami naszych miast pobiegną uczestnicy X PKO Silesia Marathon. W godzinach od 10.15 do 14.00 czasowo z ruchu zostaną wyłączone okolice przy ulicach: Mysłowickiej, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Ronda "Siemion", Katowickiej, Telewizyjnej. Po przemierzeniu tej trasy maraton wbiegnie do Parku Śląskiego. Planując przemieszczanie się w tym dniu po mieście prosimy o uwzględnienie utrudnień. Zapraszamy do dopingu sympatyków biegania.

Już w niedzielę 7 października rusza PKO Silesia Marathon. O bezpieczeństwo kibiców i uczestników tego biegu ulicznego zadbają policjanci, strażnicy miejscy i strażacy z OSP. Bieg rozpoczyna się o 9.00 z Katowic z ul. Złotej , a następnie przebiega przez Mysłowice, Siemianowice Śląskie oraz Chorzów. Trasa biegu w naszym mieście przebiegać będzie następującymi ulicami od strony Katowic: Mysłowicką, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, ronda Siemion, Katowicką i Telewizyjną. W związku z powyższym od około godziny 10.15 do 14.00 wyżej wymienione ulice zostaną zablokowane i dojazd do nich będzie niemożliwy. Utrudnienia będą również w komunikacji miejskiej. W celu zminimalizowania utrudnień w poruszaniu się po mieście, na ulicy Katowickiej od Ronda Siemion do ulicy Lipowej policjanci wydzielą pas ruchu, który będzie wjazdem na osiedle Tuwim, a wyjazdem będzie ulica Leśna. Stróże prawa będą również w newralgicznych miejscach kierować ruchem poprzecznym, podczas przerw pomiędzy biegnącymi.

Jak co roku strefa kibica będzie rozmieszczona przy Willi Fitznera. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do dopingu sympatyków biegania. Z pewnością zmotywuje ich to do dalszej walki z czekającymi ich kilometrami na trasie i będzie uznaniem za podjęty trud.

Prosimy o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów, straży miejskiej i innych osób zabezpieczających tą sportową imprezę.