Niebezpieczny manewr cofania - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Niebezpieczny manewr cofania

Data publikacji 12.07.2018

79-letnia siemianowiczanka odniosła obrażenia głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa. Poniesione uszkodzenia ciała u kobiety są skutkiem niewłaściwego wykonywania manewru cofania przez kierującego Fordem Transitem. Jak wskazują ustalenia 20-latek nie zauważył przechodzącej z tyłu samochodu seniorki i wycofywał pojazd, aby wyjechać na drogę. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i pieszych o czujność i ostrożność podczas poruszania się po drogach i parkingach.

Zdarzenie miało miejsce około 10.00 na ulicy Wróblewskiego. 20-letni kierowca podczas cofania pojazdem, uderzył w przechodzącą tamtędy kobietę. 79-latka doznała obrażeń w postaci urazu głowy, klatki piersiowej i kręgosłupa. Została zabrana przez załogę pogotowia do szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy- był trzeźwy. Jak wstępnie ustalono 20-latek nie zauważył w bocznych lusterkach pieszej. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy podczas manewru cofania doszło do potrącenia pieszego. W marcu odnotowano wypadek śmiertelny. Potrącona kobieta zmarła w szpitalu.

Apelujemy do kierowców o szczególną koncentrację i kilkukrotne sprawdzanie w lusterkach obszaru, który znajduje się zza samochodem. Piesi uczestnicy ruchu drogowego przechodzący z tyłu pojazdu winni zachować ostrożność oraz czujność, a przede wszystkim kontrolować to, co dzieje się wokół nich.