Działania PASY zakończone - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Działania PASY zakończone

Data publikacji 07.07.2018

Wczoraj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "PASY". Funkcjonariusze zwracali uwagę na to czy kierujący i pasażerowie korzystają podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach przewożone są w prawidłowy sposób. Siemianowiccy policjanci ujawnili 30 wykroczeń związanych z niekorzystaniem podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa.

Działania PASY rozpoczęły się już o 6 rano i trwały do godziny 22.00. Przez ten czas mundurowi zwracali szczególną uwagę na to czy kierujący oraz pasażerowie podróżują w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Policjanci z drogówki skontrolowali 37 pojazdów, w tym 8 ciężarowych. 29 kierujących i 1 pasażer zostało przyłapanych na jeździe bez zapiętych pasów. Wobec osób łamiących przepisy mundurowi zastosowali środki prawne.

Pamiętajmy, że niekorzystanie  podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie niewielkiej kolizji czy nawet gwałtownego hamowania. W chwili zderzenia samochodu z przeszkodą, na osoby będące wewnątrz pojazdu działa ogromna siła bezwładności, która powoduje, że człowiek przez moment ma „masę zderzeniową” wynoszącą nawet kilka ton.