Wiadomości

Policjanci czytają w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Data publikacji 05.06.2018

Pod hasłem "Czytanie łączy" odbywa się tegoroczny Ogólnokrajowy Tydzień Czytania Dzieciom. W jego ramach w Bibliotece Miejskiej dla milusińskich przygotowano Smoczolandię. Na zaproszenie gospodarzy policjantka przeczytała fragment książki, zachęcając tym dzieci do czytania i przenoszenia się w świat bajek oraz cudownych opowieści. W związku z tym, że wakacje nadchodzą wielkimi krokami, policjantka przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Smoczolandia to impreza czytelnicza przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemianowicach Śląskich. Odbywa się raz w roku podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczny tydzień upływa pod hasłem "Czytanie łączy". Na zaproszenie gospodarzy policjantka przeczytała najmłodszym "Legendę o Smoku Wawelskim". Przez chwilę wszyscy przenieśli się w dawne czasy i słuchali opowieści o dzielnym szewczyku. Ważne było jednak przesłanie tej pięknej legendy. W życiu nie zawsze wygrywa silniejszy. Do jego pokonania wystarczy użyć rozumu, swojej wiedzy i umiejętności.  Oprócz zachęcenia milusińskich do czytania, policjantka porozmawiała z dziećmi o potencjalnych zagrożeniach, jakie czyhają na nie podczas letniego wypoczynku. W ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjantka zwróciła uwagę, jakie zachowania są prawidłowe, a które są bardzo niebezpieczne. Wszystkim życzyła udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Dyrekcji oraz pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej dziękujemy za dotychczasową współpracę w zakresie propagowania zasad bezpieczeństwa i profilaktyki.