Wiadomości

Dzięki rozpoznaniu dzielnicowych zlikwidowano nielegalny salon gier hazardowych

Data publikacji 04.06.2018

Znakomite rozpoznanie dzielnicowych poprzedzone wcześniejszą obserwacją lokalu, przyczyniło się do zlikwidowania nielegalnego salonu gier. Niespodziewana wizyta stróżów prawa z funkcjonariuszami ze śląskiej Służby Celno-Skarbowej zakończyła się zabezpieczeniem 6 czynnych automatów do gier. Wstępnie ich wartość oszacowano na kwotę blisko 40 tysięcy złotych. Teraz funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością

Od 1 kwietnia 2017 roku podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych  osoby urządzające tego typu gry bez wymaganej koncesji lub posiadające nielegalne automaty muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. od każdej maszyny.

Odpowiedzialność ponoszą zarówno właściciele lokalu jak i najemcy prowadzący w nich nielegalne gry na automatach.

Za nielegalne urządzanie gier hazardowych i posiadanie automatów jest też przewidziana odpowiedzialność karno-skarbowa. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna lub kara do 3 lat więzienia, lub obie kary łącznie.