Bezpieczny długi majowy weekend - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Bezpieczny długi majowy weekend

Data publikacji 07.05.2018

Długi majowy weekend za nami. W naszym mieście przebiegał on spokojnie. Dla siemianowickich mundurowych był to czas wytężonej pracy. W ramach trwającej od 27 kwietnia do 6 maja akcji "Bezpieczny Weekend" mundurowi dbali o bezpieczeństwo osób podróżujących oraz wypoczywających w mieście. W tym czasie zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców oraz 12 rowerzystów, którzy jeździli z promilami.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00. Na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W naszym mieście odnotowano 1 wypadek drogowy i 9 kolizji. Spośród kierujących przebadanych na zawartość alkoholu przejeżdżających przez nasze miasto tylko 2 prowadziło w stanie nietrzeźwości. Bezkarni wydaje się, że poczuli się rowerzyści. Aż 12 z nich jechało jednośladem z promilami w organizmie. Zostali oni ukarani mandatami karnymi i dalszą część swojej trasy musieli przejść już pieszo.