Wiadomości

Dzielnicowi na spotkaniu z mieszkańcami

Data publikacji 16.02.2018

Zadaniem dzielnicowych jest być blisko mieszkańców, poznawać ich problemy oraz zagrożenia występujące w rejonie pełnienia służby. Ważnym elementem jest także przekazywanie informacji i uświadamianie społeczności lokalnej o przestępczości bądź innych czynach zabronionych. Realizując program "Dzielnicowy bliżej nas" sierż.szt. Szymon Ochmann i sierż. Adam Gulba spotkali się w bibliotece miejskiej z mieszkańcami, których ostrzegli przed oszustami, wręczyli ulotki i opaski odblaskowe.

Ważnym elementem pracy dzielnicowych jest uświadamianie społeczności lokalnej zagrożeń nie tylko występujących w pobliżu miejsca zamieszkania, ale również odnotowywanych w naszym mieście. Z tego właśnie powodu w filii nr 2 Biblioteki Miejskiej dzielnicowi spotkali się z mieszkancami. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć im zaplanowane działania w sporządzonych planach priorytetowych, poznać oczekiwania społeczeństwa, a co najważniejsze przekazać cenne informacje dotyczące metod działania oszustów. Mundurowi ostrzegli przed przekazywaniem pieniędzy nieznanym osobom, które pojawiają się u progu mieszkania w związku z wcześniejszą rozmową telefoniczną, podczas której sprawcy opowiadają historię o wypadku drogowym spowodowanym przez najbliższych i koniecznością załatwienia sprawy za pomocą niemałej gotówki. Stroże prawa uczulili na wpuszczanie do mieszkań osób, które podszywają się za pracowników wodociągów, gazowni, ZUS-u czy zwykłych domokrążców, oferujących rożne rzeczy do sprzedaży. Nadmierne zaufanie i chwila nieuwagi zazwyczaj kosztują utratą kosztowności i gotówki.

Podczas spotkania dzielnicowi rozdali ulotki, w których opisane i zilustorwane są podstawowe metody oszustw. Zachęcili do ich zawieszenia w domu oraz rozdania sąsiadom, szczegolnie tym, ktorzy niezbyt często wychodzą z domu. W trosce o seniorów w ramach akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny" każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową, która poprawi widoczność pieszego na drodze.

Dzielnicowi zachęcili do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy moga w sposób szybki, łatwy i anonimowy zgłosić niepokojące ich zjawiska.

Powrót na górę strony