Wiadomości

Dzielnicowi w szkołach promowali program "Dzielnicowy bliżej nas"

Data publikacji 30.01.2018

Siemianowiccy dzielnicowi w placówkach oświatowych na podległych im rejonach służbowych odbywali spotkania, podczas których promowali program "Dzielnicowy bliżej nas". Dyrektorzy szkół otrzymywali plakaty przygotowane przez MSWiA. Założeniem programu "Dzielnicowy bliżej nas" jest zwiększenie kontaktu dzielnicowego ze społeczeństwem po to, aby mieć lepsze rozeznanie na temat zagrożeń.

W 2016 roku ruszył program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Dzielnicowy bliżej nas". Jego założeniem jest odciążenie dzielnicowych od pracy zza biurka po to, aby byli widoczni wśród mieszkańców swoich rejonów służbowych. Dzięki temu, że będą bliżej społeczności lokalnej, ich rozeznanie na temat zagrożeń w terenie będzie zdecydowanie większe. Przebywając wśród mieszkańców poznaje się ich problemy, a podczas codziennych rozmów zdobywa zaufanie. W ramach tego programu dzielnicowi odbywają szkolenia, które rozwijają i kształtują umiejętności niezbędne w kontaktach z obywatelami.

Siemianowiccy dzielnicowi odbywali spotkania z dyrektorami szkół, które są w ich rejonach służbowych. Podczas nich wręczali plakaty przygotowane przez MSWiA, które promują program "Dzielnicowy bliżej nas". Każdy z dzielnicowych na plakacie zamieścił swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu służbowego i adres email. W ten sposób mieszkańcy w sposób szybki i prosty znajdą informacje, które pozwolą na kontakt z odpowiednim dzielnicowym.