Bezpieczne Ferie 2018 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Bezpieczne Ferie 2018

Data publikacji 29.01.2018

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczęły zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wielu jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku, ważne żeby spędzili go bezpiecznie. W czasie wolnym od szkoły i niejednokrotnie pozbawionym nadzoru osób dorosłych do głowy naszych pociech mogą wlecieć różne pomysły. O to, aby ferie przebiegały bezpiecznie dbają mundurowi nie tylko na drogach, ale podczas spotkań z dziećmi.

Jak co roku siemianowiccy mundurowi włączą się do akcji Bezpieczne Ferie 2018. Stróże prawa będą starali się zapewnić bezpieczny wypoczynek we współpracy z innymi służbami. Kontroli podlegać będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Aby szczęśliwie dojechały i wróciły do zamierzonego celu, mundurowi kontrolują stan techniczny autokarów, niezbędną dokumentację oraz stan trzeźwości kierowców. Policjanci prowadzą również działania profilaktyczne promujące bezpieczne zachowania podczas zimowego wypoczynku.

Dzisiaj policjant z Zespołu ds. Nieletnich spotkał się z milusińskimi, którzy ferie spędzali w Domu Kultury Chemik. Mundurowy przestrzegł przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz szaleństwami zimowymi przy ulicach czy chodnikach. Przypomniał, jak należy zachować się, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Razem z milusińskimi powtórzył numery alarmowe oraz przećwiczył, jakie informacje należy przekazać dzwoniąc na taki numer. W ramach kampani MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" rozdał przygotowane na tą okazję ulotki. Zachęcił młodzież do aktywnego spędzania zimowego wypoczynku, który na pewno sprawi, że wrócą do szkół wypoczęci.