Wiadomości

Akcja "Bezpieczny Pieszy" z monitoringiem i odblaskami

Data publikacji 21.12.2017

Okres przedświąteczny to czas zabiegania i pośpiechu. Jak wynika z obserwacji mundurowych, roztargnienie w dużym stopniu wpływa na łamanie przepisów ruchu drogowego. W trosce przede wszystkim o pieszych, policjanci z drogówki przeprowadzili działania "Bezpieczny Pieszy". Wykorzystali do nich monitoring miejski.

Wczoraj od 9.00, policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania "Bezpieczny Pieszy". Okres przedświąteczny i związany z nim pośpiech, sprzyjają łamaniu przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych, jak i zmotoryzowanych. Tym razem w działaniach wykorzystano system kamer miejskich. Policjant na stanowisku monitoringu bacznie obserwował zachowania kierujących. Zwracał uwagę czy zmotoryzowani nie wyprzedzają na przejściach, nie przejeżdżają na czerwonym świetle i czy ustępują pieszym na pasach. Informacje te przekazywał patrolom w terenie, które natychmiast reagowały.

Mundurowi w pobliżu przejść dla pieszych, w ramach akcji "Bądź bezpieczny, bądź widoczny" rozdawali również opaski odblaskowe. Zachęcali do ich noszenia każdego, zapewniając, że już mały element odblaskowy w dużym stopniu wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Dzięki nim stajemy się dla kierowcy widoczni nawet pięciokrotnie szybciej. Policjanci z drogówki dyscyplinowali również pieszych, którzy w sposób niewłaściwy przechodzili przez "zebrę".

  • policjant na monitoringu
  • policjant rozdaje odblaski
  • policjant rozdaje odblaski
  • policjant rozdaje odblaski
  • policjant rozdaje odblaski
  • policjant rozdaje odblaski
Ładowanie odtwarzacza...