Wiadomości

Dzielnicowy asp.szt. Marek Drapacz zajął II miejsce w wojewódzkich eliminacjach "Dzielnicowy Roku 2017"

Data publikacji 28.09.2017

Na co dzień skromny, życzliwy i zawsze gotowy do pomocy. Swoją służbę rozpoczął od patrolówki, a od 2007 roku zaczął poznawać arkana pracy dzielnicowego. Zdobyte przez ten czas doświadczenie zawodowe, wiedza i umiejętności indywidualne pozwoliły mu zawalczyć o tytuł najlepszego dzielnicowego z naszego województwa. W eliminacjach do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” zajął 2 miejsce. Już w październiku zmierzy się z innymi dzielnicowymi z kraju w finale.

Asp. szt. Marek Drapacz służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich rozpoczął 25 lipca 2003 roku. Rozpoczynał jako policjant ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W 2007 roku zostały mu powierzone obowiązki dzielnicowego, a z dniem 1 czerwca 2008 roku został mianowany na stanowisko dzielnicowego. Od tej pory szlifuje swoje umiejętności właśnie w roli dzielnicowego. Niekiedy musi wcielić się w negocjatora czy mediatora, by osiągnąć zamierzony cel. Doświadczenie zawodowe i wiedza, które zbierał przez te wszystkie lata pozwoliły mu w zaciętej rywalizacji stanąć na podium. Asp.szt. Marek Drapacz zajął II miejsce w wojewódzkich eliminacjach do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów "Dzielnicowy Roku 2017".

Razem ze zdobywcą 1 miejsca- asp. Radosławem Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu-  będą reprezentowali śląską policję w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach od 18 do 20 października 2017 roku w Szkole Policji w Katowicach.