Wiadomości

Nasz dzielnicowy na podium "Dzielnicowego Roku 2017"!

Data publikacji 22.09.2017

Asp.szt. Marek Drapacz udowodnił, że jego wiedza i umiejętności zawodowe są na wysokim poziomie. Nasz dzielnicowy po zaciętej rywalizacji w wojewódzkich eliminacjach do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” zajął 2 miejsce. Za niespełna miesiąc wraz ze zdobywcą pierwszej lokaty - asp. Radosławem Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, będą reprezentowali nasz garnizon w ogólnopolskim finale zawodów o tytuł dzielnicowego roku.

Od środy trwały zmagania w wojewódzkim etapie X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Do rywalizacji stanęło 64 policjantów - każda z komend śląskiego garnizonu wystawiła po dwóch swoich najlepszych dzielnicowych.

W środę mundurowi rywalizowali na strzelnicy oraz zmagali się w scence symulującej przyjęcie interesanta przez dzielnicowego. Pierwsze miejsce w konkurencji symulacyjnej zajął asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Najlepszym strzelcem okazał się asp. szt. Marek Drapacz z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich.

Wczoraj odbył się test z zakresu wiedzy policyjnej, w którym swoich konkurentów pokonał ponownie asp. Radosław Rolka. Po podsumowaniu wyników wszystkich konkurencji poznaliśmy zwycięzców całych zawodów.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce - asp. Radosław Rolka z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu,
II miejsce – asp. szt. Marek Drapacz z Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich,
III miejsce - mł. asp. Andrzej Wyskocki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zwycięzcom konkursu puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Stanisław Dąbrowa, Prezydent Katowic Marcin Krupa i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Michał Szczęśniak.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca będą reprezentowali śląską policję w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach od 18 do 20 października 2017 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Naszemu dzielnicowemu gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za niego w finale!!!