Oszustka znowu zaatakowała seniorkę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Oszustka znowu zaatakowała seniorkę

Data publikacji 06.09.2017

Tym razem oszustka do obrabowania starszej kobiety posłużyła się odmiennym scenariuszem. Zaczepiła 80-latkę przed klatką schodową i przedstawiła się jako rehabilitantka, którą przysłał lekarz rodzinny. Zaoferowała rehabilitację kręgosłupa, do której niezbędne było wstępne badanie. Seniorka wpuściła kobietę do domu, a już po chwili zorientowała się, że utraciła pieniądze schowane w torebce. Wtedy powiadomiła o wszystkim mundurowych.

Około 14.30 przed klatką schodową przy ul. Kolejowej seniorka została zaczepiona przez nieznaną kobietę. Powiedziała, że jest rehabilitantką, którą skierował do starszej pani lekarz rodzinny. Aby dobrać seniorce odpowiednią rehabilitację kręgosłupa, konieczne było jej zbadanie. Ufna seniorka zaprowadziła do mieszkania oszustkę, która przeprowadzając badanie, odwróciła jej uwagę. Wszystko wskazuje na to, że w tym czasie do mieszkania wszedł wspólnik oszustki i ukradł gotówkę schowaną w torebce 80-latki. Po wyjściu fałszywej rehabilitantki seniorka zauważyła brak pieniędzy i natychmiast powiadomiła mundurowych przekazując rysopis złodziejki.

Ta sytuacja w jasny i przejrzysty sposob obrazuje, że sprawcy bazują przede wszystkim na ufności osób starszych. Dlatego bardzo ważne są wielokrotne rozmowy z seniorami w gronie rodzinnym i uświadamianie im zagrożeń.