Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" z dzielnicowym i ratownikami wodnymi

Data publikacji 10.07.2017

Dzielnicowy asp.szt. Sebastian Kędziora podczas obchodu swojego rejonu służbowego kontroluje parki, bramy czy miejsca grupowania się młodzieży. Oprócz tych zadań utrzymuje również współpracę z ratownikami wodnymi i sprawdza przestrzeganie porządku prawnego na basenie miejskim. Mundurowy rozdawał ulotki przygotowane w ramach kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Wszystko po to, aby wakacyjny wypoczynek w mieście przebiegał bezpiecznie.

W okresie wakacyjnym praca siemianowickich stróżów prawa jest ukierunkowana między innymi na zapewnienie bezpieczeństwa osobom spędzającym letni wypoczynek w mieście. W tym właśnie celu mundurowi kontrolują zbiorniki wodne, place zabaw, parki czy skwery. Nastawieni są na niwelowanie każdego działania niepożądanego, które mogło by mieć wpływ na bezpieczeństwo.  

W rejonie służbowym dzielnicowego asp.szt. Sebastiana Kędziory jest umiejscowiony basen "Pszczelnik". Jest to miejsce, w którym chętnie mieszkańcy oraz osoby z miast ościennych spędzają wolny czas i  chłodzą się podczas upalnych dni. Wtedy o ich bezpieczeństwo dbają ratownicy wodni. W ramach współpracy z ratownikami, dzielnicowy kontroluje czy osoby korzystające z wodnego wypoczynku nie łamią prawa i regulaminu obiektu. Dzięki prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowy rozdawał ulotki profilaktyczne, w których zawarte są podstawowe informacje o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.