Już jutro debata- zapraszamy! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Wiadomości

Już jutro debata- zapraszamy!

Data publikacji 15.03.2017

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Siemianowic Śląskich, w szczególności seniorów, na debatę inauguracyjną "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- Możesz mieć na nie wpływ", która odbędzie się jutro tj. 16 marca br. o godz.16.15 w Domu Kultury Chemik przy ul. Niepodległości 51. Organizatorem debaty jest Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich. Została ona objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta. Do współpracy włączył się również Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Pierwsza w tym roku debata odbędzie się w czwartek 16 marca br. o godzinie 16.15 w Domu Kultury Chemik przy ul. Niepodległości 51. Spotkanie pn. "Świadomy = Niewkręcony senior" zapoczątkuje cykl debat "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- Możesz mieć na nie wpływ". Na czwartkową debatę zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy zrzeszeni w siemianowickich klubach seniorów. Mundurowi będą chcieli przybliżyć im funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, przedstawić sylwetki dzielnicowych i ich działania priorytetowe. Mowa bedzie również o aplikacji "Moja Komenda", za pomocą której można szybko znaleźć najbliższą jednostkę policji oraz skontaktować się z właściwym rejonowo dzielnicowym. Podczas debaty z seniorami poruszona będzie tematyka popełnionych oszustw metodami "na wnuczka" czy ostatnio tak modnego funkcjonariusza CBŚP. Zostanie również przedstawiony stan bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Stroże prawa będą zachęcać osoby starsze do noszenia odblasków. W poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście włączył się również Ośrodek Interwencji Kryzysowej, którego psycholog wyjaśni uczestnikom debaty, dlaczego akurat grupa seniorów jest łatwym obiektem dla przestępców.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Siemianowic Śląskich do udziału w debacie. Dyskusja z mieszkańcami oraz przekazywane przez nich informacje będą wykorzystywane przez mundurowych w służbie, a aktywność społeczeństwa zdecydowanie przełoży się na bezpieczeństwo w zamieszkiwanej okolicy.

Organizatorem debaty jest Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich mł.insp. Dariusz Kopeć, a honorowym patronatem objął ją Prezydent Miasta Rafał Piech.