Wiadomości

Odprawa roczna siemianowickich policjantów

Data publikacji 24.01.2017

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich odbyła się narada roczna podsumowująca pracę policjantów w roku 2016. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak, który nadzoruje siemianowicką jednostkę. Omawianym wynikom i stawianym priorytetom w walce z przestępczością w roku bieżącym przysłuchiwali się zaproszeni goście. Odprawę prowadził szef siemianowickich policjantów mł.insp. Dariusz Kopeć.

Początek roku to okres realizacji nie tylko nowych zadań, ale również czas podsumowania osiągniętych wyników w 2016 roku. Z tego właśnie powodu dzisiaj w świetlicy siemianowickiej komendy odbyła się odprawa roczna. Spotkanie od przywitania zaproszonych gości oraz policjantów i pracowników komendy rozpoczął szef siemianowickich mundurowych mł.insp. Dariusz Kopeć. Następnie komendant zreferował wyniki osiągnięte przez poszczególne komórki organizacyjne w roku ubiegłym. Była to doskonała okazja, aby podziękować władzom miasta, prokuraturze, straży pożarnej i straży miejskiej za dotychczasową współpracę w budowaniu bezpieczeństwa w mieście.

Wśród zaproszonych gości był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak, Zastępca Prezydenta Miasta, Przewodniczący Rady Miasta i Skarbnik Miasta, Zastępca Naczelnika Zarządzania Kryzysowego, Komendant Straży Miejskiej oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej. Po części sprawozdawczej głos zabrali zaproszeni goście, którzy również przyłączyli się do podziekowań za ubiegłoroczną współpracę oraz za trud włożony niejednokrotnie w pokonywanie przeszkód po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta.

Komendant Miejski Policji w Siemianowicach Śląskich podkreślił, że to właśnie policjanci, którzy przez swoje zaangażowanie, ponadnormatywny czas służby i dzięki wykorzystaniu posiadanej wiedzy doprowadzili do osiągnięcia prezentowanych wyników za 2016 rok. Podziękował im za to, jak również za dyscyplinę służbową.

Na zakończenie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podsumował rok 2016 jako rok pełen wyzwań przed stróżami prawa. Był to rok trudny dla pracy mundurowych z uwagi na zabezpieczanie wielkich uroczystości i zamachy terrorystyczne w Europie, jednakże przy dodatkowym obciążeniu funkcjonariuszy ich lokalna służba była na odpowiednim poziomie.

  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
  • odprawa roczna
Ładowanie odtwarzacza...