Mandat za brawurową jazdę.. - Informacje - Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Informacje

Mandat za brawurową jazdę..

Siemianowiccy dzielnicowi podczas pełnienia służby zauważyli mężczyznę, który w sposób brawurowy wjechał na stację benzynową. Jak się okazało pojazd ten od 7 lat nie posiadał ważnego dowodu rejestracyjnego. Kierowca został surowo ukarany.

W niedziele dwóch siemianowickich dzielnicowych, zauważyło mężczyznę, który swoim pojazdem marki Audii brawurowo wjechał na stację benzynową przy ul. Wyzwolenia w Siemianowicach Śląskich. Policjanci podjeli czynności. W trakcie legitymowania okazało się, że 22 letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich po pierwsze, nie posiadał przy sobie wymaganego ubezpieczenia OC po drugie, jego „rajdowy” pojazd od paru dobrych lat nie przeszedł przeglądu po trzecie, swoją lekkomyślną jazdą stawrzał zagrożenie w ruchu. W konsekwencji kierowcy został zatrzymany dowód rejestracyjny, a za popełnione wykroczenia nałożone zostały na niego mandaty karne.

Niedalej jak wczora,j podczas kontroli drogowych w ramach policyjnych działań „NURD” siemianowicka drogówka zatrzymała kolejny dowod rejestracyjny. Niestety kierowcy nadal nie przywiązują wystarczającej uwagi do do stanu technicznego swoich pojazdów, który jest jednym z podstawowych warunków bezpiecznej jazdy. Przypominamy, że każdy taki przypadek, ujawniony przez stróżów prawa, to potencjalne zagrożenie w ruchu drogowym.